Jdi na obsah Jdi na menu
 


O projektu v tisku 2

Mezinárodní projekt Erasmus+

Jak jsme již informovali v předchozím vydání Polevského občasníku v naší škole úspěšně probíhá mezinárodní projekt Erasmus+ s názvem Zdravý životní styl. Základní škola je koordinátorem celého projektu. V listopadu loňského roku jsme u nás přivítali žáky a učitele z polského Tarnowa a mezi žáky, žákyněmi i učitelkami vzniklo velké přátelství. V současné době se připravujeme i my na první vycestování do zahraničí a to do francouzského Vesoulu. Ve Francii nás čeká opětovné setkání s kamarády z Polska a seznámení s francouzskými dětmi. I zde budeme plnit úkoly vedoucí ke zdravému životnímu stylu. Máme připraveny sportovní soutěže, pro které naši skláři vyrobili odměny - poháry „Českého lva“a skleněné medaile pro sportovce. Toto vše nám zajišťují rodiče Vendulky Pavlíčkové – Michal a Jaruška Pavlíčkovi. Žáci budou také vyrábět dárky ze skla pod vedením tatínka Dorotky - Zdeňka Kudláčka.  Kromě sportu nás čeká také pokračování na přípravě zdravé kuchařky. Již v listopadu jsme společně vařili a vyměňovali si naše národní recepty a očekáváme, že i ve Francii budeme ve vaření pokračovat. Poslední návštěva bude do Polska v červnu tohoto roku. Na všechny aktivity spojené s tímto nevšedním projektem se velice těšíme.

Za tým ZŠ a MŠ Polevsko                 Mgr. Elena Průchová, ředitelka