Jdi na obsah Jdi na menu
 


O projektu v tisku 1

ZŠ Polevsko pořádalo první mezinárodní setkání

 

Naše škola se stala koordinátorem projektu Erasmu+. Projekt „On the way to a healthier lifestyle with our European friends“ je zaměřen na zdravý životní styl. S našimi partnerskými školami ve Francii a v Polsku si vzájemně vyměňujeme recepty a pohybové hry, které následně zkoušíme v hodinách tělesné výchovy, pořádáme videokonference a jsme stále v kontaktu. V závěru projektu vytvoříme z nasbíraných receptů a her kuchařku a metodiku pohybových her.

Tento týden u nás proběhlo první mezinárodní setkání s polskou školou. S dvěma učitelkami přijelo šest dětí, které byly ubytované v hostitelských rodinách. Pro naše partnery jsme připravili nabytý program. Čekalo nás sportovní dopoledne, návštěva muzea skla a sklárny a také příprava ovocného salátu. Třešničkou na dortu byla slavnostní mezinárodní snídaně, které se prostřednictvím videokonference zúčastnila také partnerská škola ve Francii. Na přípravě snídaně se podílely hlavně děti. Společně jsme připravili slunečnicové sušenky, müsli tyčinky, plněná rajčata tvarohem a tuňákem, bábovku ze špaldové mouky a celerovou a cizrnovou pomazánku. Společné posnídání a zhodnocení dosavadní spolupráce bylo příjemným ukončením celého týdne.

Po odjezdu našich nových kamarádů nám zůstaly pěkné zážitky a my i naše děti se již těšíme na další setkání, které proběhne ve Francii a následně v Polsku.

 

Za tým ZŠ Polevsko

Mgr. Jana Szittyayová