Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studánková víla

26. 3. 2014

 

Odemykání polevské studánky
 
    Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les,
    tam roste tmavé kapradí a vůkol rudý vřes.
    Tam ptáci, laně chodí pít, pod javorový kmen,
    ti ptáci za dne bílého, ty laně v noci jen.
    Když usnou lesy hluboké a kolem ticho jest,
    tu nebesa i studánka jsou plny zlatých hvězd.
 
 
Bylo krásné čtvrteční slunečné dopoledne spojené s prvním jarním dnem dne 20. 3. 2014.  Jak jinak jsme ho mohli oslavit, než odemykáním studánky.
Lesní skřítci se probudili ze zimního spánku a pomocí tajných lesních sil nám pomohli najít cestu ke studánce, ve které na nás čekala studánková víla... „Jé, ta je krásná“.... „a ona na mě mrkla“ .... „ to asi proto, že jsme ji vysvobodili ze zimního spánku.“ „Zimní skřítci už jí nemůžou ublížit, protože ji vysvobodili skřítci jarní a ti jsme my, že paní učitelko.“ to řekl Kubík, který s námi byl u studánky poprvé...
Cesta ke studánce nebyla vůbec jednoduchá, jak si myslíte. Čekalo nás spousta úkolů, které jsme plnili. Každý úkol měl své kouzlo už jen proto, že i my děti jsme se proměnily v malé skřítky. Studánku jsme tentokrát odemkli klíčem vyrobeným z větvičky, přednesli jsme krásné jarní básničky a pak už nás čekalo velké překvapení. Víla totiž pro nás měla poslední úkol. Najít kostičku, ve které bylo ukryté přání. Prohledali jsme okolí studánky a všichni kostičku našli. Přání jsme do kostičky zašeptali a věříme, že se nám všem splní. Potom už jen poslední tečka...sladká odměna.  Rozzářené oči dětí, radost, spousta překvapení a zážitků z překrásného čtvrtečního dopoledne bylo pro nás učitelky odměnou.
Vraceli jsme se do své školky a cestou si vyprávěli o zvířátkách, ptáčcích, mravencích a o tom, jak se máme v lese chovat.
 
Milí rodiče,
udělejte dětem radost a jděte se s nimi podívat ke studánce i vy. Možná, že budete mít stejné zážitky, jaké jsme měli my.
 
 
                                                                    Děti a paní učitelky ze ZŠ a MŠ Polevsko
                                                                    Jarka Lukášková a Olga Gregorová